CANLI YAYIN

Uluslararası Tasavvuf Araştırmaları Yaz Okulu kapsamında Cemalnur Sargut, Jim Morris ve Carl Ernst 16 Temmuz Pazartesi günü Nermin Tarhan Konferans Salonununda halka açık konferans verecekler.

Programa katılım serbesttir.

Tarih : 16 Temmuz 2018, Pazartesi
Saat : 14.00 – 16.00
Yer : Merkez Yerleşke, Nermin Tarhan Konferans Salonu

Haluk Türksoy Sk. No:14 Altunizade/Üsküdar İSTANBUL

 

Detaylı bilgi: http://tasavvuf.uskudar.edu.tr

***Etkinlik Nefes Yayınevi A.Ş. tarafından Canlı olarak yayınlanacaktır.

 

ULUSLARARASI TASAVVUF ARAŞTIRMALARI YAZ OKULU
16-29 Temmuz 2018

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü 16-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kerim Vakfının desteğiyle Tasavvuf çalışmaları konusunda yoğunlaştırılmış uluslararası bir yaz okulu açacaktır.

Yaz okuluna yurt dışından Carl W. Ernst, Sachiko Murata, William C. Chittick, James Morris dersler vermek üzere davet edilmiştir. Program Mahmud Erol Kılıç, Emine Yeniterzi, Cangüzel Güner Zülfikar ve Muhammed Bedirhan’ın da yer aldığı geniş bir uzman kadrosuyla gerçekleştirilecektir.

Yaz okulu programı çeşitli eğitim katmanları içermektedir. Program kapsamında TSV542 İngilizce Tasavvuf Metinleri lisansüstü dersi, tasavvuf araştırmaları konularında seminerler, Arapça ve Osmanlı Türkçesi tasavvuf metinleri yakın okuma grup çalışmaları ve halka açık paneller gerçekleştirilecektir.
Yaz okulu programı ders içerikleri doğrultusunda, Süleymaniye Kütüphanesi ve Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde metin incelemeleri yapılacaktır. Ayrıca tarihî mekânlara ziyaretler, sinema okumaları da yer alacaktır.

Programın dili İngilizcedir, lisansüstü dersler, seminerler ve halka açık paneller İngilizceden Türkçeye simultane tercüme yapılacaktır.

Üsküdar Üniversitesi Yaz Okuluna İstanbul dışından ve yurt dışından katılacak öğrenciler için ücretsiz konaklama imkânı sağlamaktadır.

Programa Türkiye ve yurtdışından lisansüstü öğrenciler, tasavvuf alanında çalışan araştırmacılar ve konuyla ilgilenenler 25 Haziran 2018 tarihine kadar müracaat edebileceklerdir.

Yaz Okuluna hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

http://tasavvuf.uskudar.edu.tr/…/uluslararasi-tasavvuf-aras…