Project Description

Hz. Muhammed’in (s.a.s) doğumu vesilesiyle her yıl Mevlid kandili haftasında düzenlenen “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri gecesinin on birincisi bu yıl ‘Hicret’ başlığı altında Mevlid kandili haftasında 03 Ocak 2015 Cumartesi günü Cemal Reşit Rey Konser salonunda gerçekleştirildi.

2015 DOST Ödüllerini almaya hak kazananlar ise yurt içinden Hz. Peygamber (s.a.s.) ile ilgili pek çok eser vermiş olan kıymetli hocamız Prof. Dr. İsmail KARA ve yurt dışından da “Spiritual Teachings of the Prophet” adlı kitabı vesilesiyle Prof. Tayeeb CHOUIREF’dir.

Dil, din, mezhep, renk, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan seven İslâm Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun 1444. senesi vesîlesiyle, “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri takdim gecesinin 11.si Mevlid Kandili’nin ertesi günü 3 Ocak 2015 Cumartesi, TÜRKKAD, KERİM Vakfı ve ALTAY Vakfı tarafından ortaklaşa olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Nefes Yayıncılık A.Ş., Tuti Kitap ve Yaratıcı Filmler LTD.  sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Her sene farklı bir tema ile gerçekleştirilen ödül gecesinin bu seneki konusu “HİCRET” idi.

3 Ocak 2015,Cumartesi
Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Ödül Töreni 19:00’da başladı.
 

ÖDÜL TÖRENİ ve KONSER HALKA AÇIKTIR ve ÜCRETSİZDİR.

PROGRAM

1. BÖLÜM

Dervişliğe Terkib
Okuyucular: Gülnur Yargan (5,5 yaş), Kenan Özada (6 yaş), Ali Ömürlü (5 yaş), Berre Demirci (7 yaş), Ali Emre Yargan (7 yaş)

Vakıflar Adına Açılış Konuşması

Diyanet İşleri Başkanlığı adına açılış konuşması

‘Sebep ve Sonuçlarıyla Hicret’
Doç. Dr. Casim Avcı

İslâm’a Hizmet Ödülleri Takdimi
•        Prof. Dr.İsmail Kara’ya bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ve vermiş olduğu eserlerin, İslâm’a dair güncel tartışmalara kattığı derinlikli yaklaşım, özgün yorum, geçmişin hafızasına tuttuğu ışık ve vermiş olduğu eserlerin bu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak referans çalışmalar olması ile yarattığı etki, Türkiye’de İslâmcılık ve modernleşme konularının ortaya çıkardığı İslâm gibi temel meselelerimiz etrafındaki çalışmaları ve “Hilâfet Risaleleri” yayınları ile tefekkür hayatımıza katmış olduğu şümullü ve kalıcı değerler vesilesiyle “Dost Ödülü” takdim edildi.
•        Prof. Tayeeb Chouiref’e “Spiritual Teachings of the Prophet” isimli kitabı vesîlesiyle “Dost Ödülü” takdim edildi.
30 Dakika Ara
2. BÖLÜM
LÂ EDRÎ Grubu Tasavvuf Mûsikîsi Konseri

İsmail Kara

Tayeeb Chouiref

Canlı Yayın Kaydı